USHER Audio Technology ČR & SR | Dr. D'Appolito

 1. Historie
 2. Filozofie
 3. Továrna
 4. D'Appolito
 5. Měniče
 6. Reprosoustavy
 7. Usher série
 8. Compass série
 9. Dancer série
 10. Zesilovače
 11. Předzesilovač
 12. Koncový zesilovač
 13. Příslušenství
 14. USHER
Dr. D'Appolito  

Za scénou

Dr. Joseph D’Appolito pracuje pro USHER Audio Technology jako konzultant od roku 2000.
Ve své laboratoři navrhuje pro USHER Audio Technology výhybky, určuje design skříní, testuje měniče a provádí finální jemné ladění. Přestože je konzultantem dalších společností, spolupráci s námi si velmi užívá a vždy žasne nad hodnotou našich výrobků, což je příjemné překvapení v dnešním vysoce náročném High-End audio světě.
 
Dr. Joseph D‘Appolito je mezinárodně uznávanou kapacitou v oblasti audiotechniky a akustiky, jehož specialitou je design reproduktorových soustav. Působil jako konzultant v organizacích po celém světě, včetně organizací ve Spojených státech amerických, Kanadě, Evropě a na Dálném východě. Je původcem populární MTM geometrie reproduktoru. Ta je obecně známa jako „D‘Appolito Configuration“ a užívají ji nesčetní výrobci v celé Evropě a Severní Americe.
 
 Jako člen Audio Engineering Society Dr. D‘Appolito publikoval několik článků, které dokazují jeho hluboké porozumění designu reproduktorových soustav a výhybek. S použitím počítačových technik a speciálního testovacího vybavení navrhl mnoho úspěšných reproduktorových soustav, včetně ARIA 5 point Source pro Focal, France, který byl časopisem Hi-Fi (Paříž) vyhodnocen jako reproduktor roku 1991.
 
 Dr. D‘Appolito přispěl za posledních deset let k šíření populární literatury o designu a testování reproduktoru jako redaktor časopisu Speaker Builder, který má širokou mezinárodní distribuci. Navrhl „Mitey Mike“, široce užívaný precizní mikrofon, který má nízkou cenu, pro testování reproduktoru a rovněž vyvinul „Top Box“ software pro design reproduktoru.
  
Jako odborný technický redaktor přispěl také do třech populárních knih o konstrukci domácího a auto reproduktoru, které vydalo Master Publishing pro Radio Shack.
  
Je autorem knihy Testing Loudspeakers (Testování reproduktorů), kterou vydal Audio Amateur Corporation na začátku roku 1988. Jako populární řečník nedávno přednášel o designu reproduktoru v Loudspeaker University na semináři sponzorovaném audio průmyslem.
  
Dr. D‘Appolito má titul B.E.E (bakalář elektronického inženýrství), SMEE (Scientiae Magister, Master of Science majoring in electrical engineering – doktorát z elektroniky), EE a Ph.D diplomy elektronického inženýrství RPI  (Rensselaer polytechnik Inst.), MIT a Univerzity  v Massachusetts.
  
Je nejen specialistou v akustice, ale je i autorem článků do více než třiceti časopisů a příspěvků na konferencích. 
 

Úspěchy

Některé námi navržené, komerčně úspěšné reproduktorové systémy obsahují:
 
 • ARIA Series (ARIAs 3, 5, 7 a 10) pro Focal America
 • The Aria 5 Point Source pro Focal France (JMLabs) 
 • SWAN IV (s pedal Coupler active crossover) a leda/Gemini pro Swan´s Speakers, Ltd.
 • SYSTEM I pro Graham Engineering
 • Signature 717 pro A&S Speakers
 • přes 30 reproduktorů s použitím Focal
 • Cabasse, ACCESS a Acuton měničů pro ORCA
 • Design and Manufacturing
 • MAST a MAIN MAST pro N.E.A.R.
 • “Rocky” reproduktorová serie pro Rockustics,  Inc.
 • vybraný reproduktor roku (1991) časopisem Hi-Fi video (Paříž)